BICZ Park Golf & Nové Háro

BICZ Park Golf & Nové Háro

Již v loňském roce BICZ Park Golfu a BICZ Holding podpořili nadační fond Nové Háro, a to během turnaje Poháru Prezidenta a následně na večírku společnosti BICZ Holding. „Tuto myšlenku jsme si uchovali a přenesli ji i do následujícího roku, kdy jsme se rozhodli společnými silami co nejvíce podpořit tento nadační fond a vytvořit úsměvy na tváři dětem, které paruky potřebují a bojují s těžkou nemocí“, říká Robert Cvik, manažer resortu.

Nezisková organizace Nové Háro se zabývá výrobou paruk na míru z pravých vlasů pro onkologicky nemocné děti. „Nové Háro založila moje dcera Markétka v roce 2017. Vedly ji k tomu osobní důvody, především její vlastní zkušenost s onkologickým onemocněním a se ztrátou vlasů, ale také touha pomáhat ostatním, stejně nemocným dětem a ulehčit jim náročný boj s touto těžkou nemocí. Markétka tento spolek založila, určila jeho hlavní cíle a směr, ale v lednu 2018 své onkologické diagnóze bohužel podlehla. Za podpory rodiny, přátel a lidí s dobrým srdcem, se kterými jsme se potkali  i v BICZ Park Golfu a BICZ Holdingu, můžeme její odkaz a myšlenku nést dál. Velmi si této podpory vážíme a moc pro nás znamená. Paruka na míru a z pravých vlasů, je totiž nesmírně nákladná.  Jde o kvalitní, ruční práci a cena se šplhá k 50.000 Kč. Rodiče nemocných dětí si jí často nemohou dovolit, protože dlouhá léčba vyžaduje stálou péči o dítě a často jeden z rodičů přijde o svou práci a ocitne se bez příjmu. Na druhou stranu je vědecky dokázáno, jak velký vliv má psychika na úspěšnost léčby onkologické diagnózy a věřte, že ztráta vlasů je obrovskou psychickou zátěží, zvláště pak u dívek.  říká Lucie Staňková, předsedkyně spolku.

„BICZ Park Golf chce podporovat tento nadační fond dlouhodobě a efektivně. Za BICZ Park Golf jsme se rozhodli, že věnujeme 100 Kč z každého člena Park Golf Clubu do tohoto fondu (příspěvek za členství budou převedeny ve dvou termínech, a to v květnu a v listopadu) a 50 Kč z každého startovného u prestižnějších turnajů, které se na BICZ Park Golfu budou konat (BICZ Park Golf PRO AM Opening, BICZ Park Golf Túra, Noční turnaj, Pohár Prezidenta) Dále v rámci spolupráce s provozovatelem naší restaurace, Honzou Vaňkem a Zuzkou Kotyzovou, jsme domluveni, že z každého prodeje voucheru na konzumaci, degustační večer nebo konkrétní gastronomické akce, jdou automaticky 2 % na tuto nadaci.“, říká Robert Cvik.

„Nové Háro je také součástí výjezdové BICZ Park Golf Túry, která se letos bude hrát na PGA National Prague Oaks, pražské Vinoři, Karlštejně, Ostravici, Čeladné a finále proběhne u nás na BICZ Park Golfu“. Nové Háro se tak stalo partnerem vložené soutěže Nearest to the pin, kdy každý hráč může přispět dle svého uvážení a zároveň vyhrát tuto soutěž. „Je to dobrovolné a každý může přispět dle svých možností, zasoutěžit si a zároveň podpořit dobrou věc“, říká Robert Cvik. Je také vytvořen transparentní účet Nové Háro přímo pro BICZ Park Golf, kde bude vidět pravidelný pohyb příspěvků od golfistů.

„Nesmírně se těšíme na tuto spolupráci a je nám velkou ctí, že můžeme být součástí tohoto nádherného projektu“, dodal Robert Cvik.

Navíc jsme během naší výjezdové BICZ Park Golf Túry měli tu čest předat paruku 24leté slečně Kateřině, která si nyní prochází léčbou. „Tento zážitek nám všem ukázal, že tato cesta je správná, že je nám nesmírnou ctí být součástí tohoto krásného projektu a má to smysl.“ 

Přispět může každý přes transparentní účet.

Číslo transparentního účtu kam můžete přispět
2202810481 / 2010 nebo pomocí QR kódu
⬇⬇⬇